Dekanát Varín

Erb dekanátu VarínVarínska farnosť je súčasťou novovzniknutej Žilinskej diecézy. Do farnosti patria obce Varín, Krasňany a Nezbudská Lúčka. Súčasným správcom farnosti je od roku 2012 Mgr. Ing. František Pekara. Kaplánom je od roku 2012 Mgr. Dušan Pecko.

Žilinská diecéza alebo Žilinské biskupstvo, je diecéza rímskokatolíckej cirkvi, so sídlom v Žiline. Zriadil ju pápež Benedikt XVI. 14. februára 2008 na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Slávnostné vyhlásenie novej diecézy a nového biskupa vykonal v ten deň pápežský legát a slovenský kardinál Jozef Tomko.

Žilinská diecéza má desať dekanátov. Jedným z nich je Dekanát Varín. Do dekanátu patria farnosti Varín, Terchová, Belá, Lutiše, Dolná Tižina, Teplička nad Váhom, Strečno, Brodno a Divina. Sídlo tohto dekanátu je viacmenej symbolické, keďže do Varínskej farnosti v minulosti patrili viaceré obce.

Ak chcete zobraziť kontakt pre dekanát Varín, je potrebné sa presunúť na kontakt v časti menu, alebo použiť nasledovný odkaz … kontakt .